Profil
Materiály pro výrobce ponožek
Materiály pro výrobce punčoch
Materiály pro výrobce úpletů a pletených výrobků
Materiály pro výrobce textilní galanterie
Materiály pro výrobce zdravotních potřeb
Materiály pro výrobce tkanin
Ostatní
Kontakty

Profil společnosti

Firma ELASTEX spol. s r.o. sídlí v Krnově, městě s bohatou tradicí textilní výroby. Od roku 1998 se firma specializuje na kombinovaná elastická vlákna produkovaná nejmodernější technologií - tzv. vzduchem províření (air jet) a ovíjení (covering).

Tyto technologie umožňují flexibilně kombinovat syntetické a elastomerní vlákna v řízeném procesu tak, aby splňovaly nejrozmanitější požadavky zpracovatelů, jako jsou například:

  • procentuální roztažnost dle účelu použití a způsobu zpracování,
  • výsledná jemnost a pevnost vlákna,
  • obsah elastomeru,
  • nenáročná zpracovatelnost (bez pozitivního podávání),
  • barvitelnost,
  • zvýšená odolnost elastomerního jádra proti vnějším fyzikálním vlivům.

Progresivní elastické materiály se využívají ve všech odvětvích textilního průmyslu a v současné době nabývají na významu. Vysoká "regulovaná" elasticita dovoluje finálním oděvním výrobkům získat vysoký komfort nošení, perfektní padnutí, díky prodloužení životního cyklu vyšší trvanlivost výrobku, téměř okamžitou relaxaci materiálů, nemačkavost, apod.

Díky úzké spolupráci se světovými producenty textilních vláken (Du Pont) stále rozšiřujeme náš sortiment výrobků s širšími možnostmi použití. Pro letošní rok jsme naši nabídku rozšířili o kompletní sortiment syntetických vláken: PAD, PES a POP.

Pevně věříme, že naše aktuální nabídka spolu s dodavatelským servisem, umožní zefektivnit Váš stávající výrobní proces a alespoň trochu odlehčí Vašemu tvrdému podnikatelskému životu v textilním průmyslu.